img

Miejsce do spania dla dziecka: pomysły na oryginalne łóżeczko dziecięce

Miejsce do spania dla dziecka nie zawsze musi być to łóżeczko dziecięce. Dziecko może spać w łóżeczku, w kołysce, tak zwanym koszu Mojżesza, niemowlęcym gniazdku czy kołysce z tekstury. Tych różnych propozycji jest rzeczywiście bardzo wiele. Warto sprawdzić czym się kierować wybierając miejsce do spania dla dziecka i czy na oryginalne łóżeczko dziecięce warto się zdecydować.

Na pewno warto podkreślić, że tych różnych możliwości jest rzeczywiście bardzo wiele i od nas zależy na co się zdecydujemy. Najbardziej popularne to oczywiście tradycyjne łóżeczka drewniane. Za nimi znajduje się kołyska, a dalej turystyczne rozkładane łóżeczko o rozmiarach podobnych do tego klasycznego.

Alternatywne łóżeczka dla niemowląt

Mamy jednak również inne sprzęty, które także mogą stanowić łóżeczko dla dziecka. Dużo mniejsze niż zwykle łóżeczko co z punktu widzenia dziecka będzie zaletą, ponieważ noworodek jest przyzwyczajony właśnie do ciasnych miejsc i rozległa przestrzeń nie będzie odpowiednia dla dziecka. Nawet taka powierzchnia dla nas niewielka jak 60x120 cm dla dziecka to przestrzeń, w której nie czują się pewnie. Mniejszy rozmiar będzie także korzystny dla rodziców, którzy na pewno nie chcą zagracić pokoju dziecka i chcą mieć dobre warunki do sprawowania opieki.

Składane łóżeczko dostawne

Łóżeczko dostawne to ciekawa propozycja, ponieważ wtedy dziecko może sprać praktycznie razem z mamą a jednocześnie osobno. Jest to forma łóżeczka, które przymocować można do ramy łóżka rodziców, w nocy będzie można opuścić barierkę takiego łóżeczka i wygodnie nakarmić malucha. Wysokość łóżeczka będzie można regulować, dzięki czemu łatwo dopasować je do łózka rodziców, tak by nie było różnicy poziomów. W ciągu dnia można odstawić takie łóżeczko.

Łóżeczko na kółkach

Gniazdko niemowlęce czyli kokon dla niemowlaka

Nazywane kokonem gniazdko ma miękkie dno, wykonane jest z pianki przepuszczającej powietrze, zabudowane, podwyższone boki, które chronią dziecko przed nadmiarem bodźców, zapewniają bezpieczeństwo dziecku. Ułożony w kokonie maluszek będzie mógł bezpiecznie spać z rodzicami w łóżku. Sprawdzać się będzie jako łóżeczko przenośne.

Wielofunkcyjne łóżeczko składane

Można nim zastąpić w domu zwykle łózko. Będzie dobra opcją dla osób, które regularnie podróżują, ponieważ będzie można go potraktować jako łóżeczko turystyczne. Postawić je można wszędzie, gdzie chcemy mieć kontakt z dzieckiem, jest lekkie, wygodnie będzie można je przenosić.

Łóżeczko-kołyska z tektury

To lekkie, stabilne i niewielkie łóżeczko, które wygodnie, szybko będzie można rozłożyć, wykonane w całości z nietoksycznej tektury falistej. Długość to 74 cm, dziecko do 3 miesiąca życia może tam spać. Dziecko dostaje warunki, w których czuje się przytulnie, a łóżeczko nie zajmie zbyt wiele miejsca.

Kosz Mojżesza

Podłużny kosz z uchwytami, za które będzie można go przenosić, z budką, która chroni maluszka przed światłem. Kształtem podobny do gondoli wózka, ale mniejszy znacząco, ponieważ ma długość do 70 cm i szerokość między 30 a 40 cm. Może być pleciony z wikliny albo odlany z tworzywa.

Mariusz Stolarski

Redakcja meble-momir.pl

Zobacz również