img

Morski pokój: morskie elementy w pokoju dziecka

Aranżacja morskiego pokoju dla dziecka jest coraz bardziej staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Dzieje się tak ponieważ taki klimat kojarzy się z wakacjami oraz wypoczynkiem. Warto wiedzieć jakie dekoracje wybrać, by nadać nowego charakteru pomieszczeniu.

Jakie rozwiązanie będzie najpopularniejsze?

Jednym z najbardziej popularnych mebli w stylu morskim są białe kanapy w granatowe pasy. Na pewno taki element dekoracji będzie dodawał charakteru aranżacji. Kupowanie jednak drogich mebli, by na krótko zmienić wygląd pokoju dziecka nie będzie ekonomiczne. Istnieje inny sposób na rozwiązanie tego problemu. Wystarczy, że kupi się tylko narzutę w stylu marynarskim i w ten sposób będzie można odmienić estetykę pokoju. Można także postawić na charakterystyczne butelki

Gdzie można kupić morskie elementy do pokoju dziecka?

Elementy dekoracji i różne gadżety będzie można znaleźć między innymi w sieci. W takich sklepach zawsze wybór rożnych propozycji estetycznych jest większy niż w sklepach stacjonarnych, gdzie możliwości sprzedaży są mniejsze, istnieje spore ograniczenie, jeśli chodzi o pojemność sklepów, dlatego nie wszystko może być tam od ręki dostępne. Natomiast jeśli chodzi o sklepy internetowe te możliwości kupowania są znacznie większe i każdy będzie mógł znaleźć interesujący dla siebie produkt.

Sklepy internetowe maja także dość często charakter sklepów tematycznych, dlatego to co nie jest dostępne w tradycyjnych sklepach zdecydowanie łatwiej będzie można kupić w takich właśnie sklepach, które prowadzą sprzedaż internetową i chętnie specjalizują się w konkretnej tematyce działalności.

Dekoracja pokoju dziecięcego

Elementy jakie warto wprowadzić do pokoju dziecka

Jeśli chcesz stworzyć prawdziwie morski pokój, wystarczy naprawdę kilka elementów, a będzie można stworzyć świat przygody dla swojego dziecka. Podstawą będą tutaj zawsze białe albo też jasnoniebieskie ściany. Na początek na pewno warto będzie zmieniać pościel na łóżku, ponieważ to taki element, który od razu rzuca się w oczy i będzie charakteryzował się ciekawą formą estetyczną. Już kilka morskich elementów sprawi, że ten kącik do spania dostanie nowe życie.

Dodatkowo na ścianie będzie warto również powiesić jakieś obrazki samodzielnie drukowane albo kupione w sklepach, które do tego morskiego klimatu będą nawiązywać. Zwieńczeniem kompozycji jest kufer na pościel, który będzie przywodził na myśl statki. Gdy zorientujemy się, że dziecko taki styl polubiło można będzie również dodawać kolejne elementy do takiego wnętrza.

Marynarskie tkaniny

Doskonałym uzupełnieniem aranżacji marynistycznej będą lekkie tkaniny w odcieniach takich jak między innymi biel, błękit, czerwień. Z powodzeniem można wybrać stylowe biało – niebieskie zasłony, turkusową narzutę, grantowy dywanik, który będzie miał motywy rozgwiazdy. Osoby, które chcą wprowadzić taki styl delikatnie mogą na początek postawić na pewne niezobowiązujące dodatki, które powoli będą wprowadzać morskie wzory. Na pewno dodatki takie to między innymi poduszki z takim motywem.

Karolina Zaniewska

Redakcja meble-momir.pl

Zobacz również