img

Najpiękniejsze dodatki i meble do pokoju dziecka

Pokój dziecka to zawsze ważne pomieszczenie. To właśnie ono pobudza ciekawość świata, rozwija kreatywność, kształtuje osobowość. Niezwykle ważne są dodatki, które będą decydować o charakterze danego pomieszczenia, sprawią, że dziecko będzie się tam dobrze i swobodnie czuło. Jakie dodatki wybrać, by ten pokój należący do dziecka był piękny i kreatywny?

Doradzamy właśnie w tym zakresie. Dziecięcy pokój ma pełnić szereg funkcji. Od wypoczynkowej przez naukę, zabawę i spotkania z przyjaciółki. Dobrym pomysłem będzie również rozmowa z dzieckiem, by dowiedzieć się jaki pokój chce mieć. Dla dzieci takie zainteresowanie rodziców będzie bardzo ważne, a także to, że rodzice liczą się z ich zdaniem.

Aranżacja pokoju dziecięcego

Urządzenie pokoju nie będzie łatwym zadaniem. Pokój ma być inspirujący, jednak nie może być zbyt dużo różnych dodatków, ponieważ przestrzeń będzie przytłoczona. Najlepiej decydować się na meble, które będą funkcjonalne i stonowaną kolorystykę. Istotną rolę w pokoju dziecka ma światło a także przestrzeń. Masywne meble i ciemne kolory do takiego pokoju nie będą pasować. Zdecydowanie kolorami wiodącymi przy aranżacji pokoju dziecka będą pastele. Biele, szarości, błękity to takie kolory, które sprawią, że pokój zyska na świeżości, wnętrze będzie wyglądało jak z katalogu. Kolory będą wpływać na to jakie poczucie estetyki będzie miało dziecko.

Wybieramy dodatki

Dodatki to element, który personalizuje wnętrze i nadaje mu charakteru. W czasie urządzania wnętrza pokoju dziecka warto brać pod uwagę to jakie zainteresowanie ma dziecko. Jeśli dziecko interesuje się tematami związanymi z Indianami wtedy do pokoju można wprowadzić namiot tipi czy wigwam, który sprawi, że będzie tam jak w indiańskiej wiosce. Dodatki w kolorach stonowanej szarości będą podkreślać klimat. Każdy chłopiec uwielbia samochody więc warto wyposażyć w nie pokój. Sklepy maja modele, którymi można się samemu poruszać. Dywan w kształcie ulicy, znaki drogowe.

Wyposażenie pokoju dziecięcego

Inaczej będzie to wyglądać w przypadku dziewczynek, które uwielbiają modę i taniec, dlatego błyszczące uchwyty do szafek, ramek na zdjęcia sprawią, że uda się uzyskać wyjątkowy efekt. Dziewczynka poczuje się jak prawdziwa gwiazda.

Funkcjonalne meble i dodatki

Znalezienie odpowiednich mebli i dodatków będzie trudne, gdy pokój nie ma dużego metrażu. Wtedy warto myśleć o designerskich dodatkach a także składanych meblach. Nieduży stolik na kółkach pozwoli przesuwać go po pokoju w wygodne miejsce. Można postawić na fotel, który będzie miał wiszący charakter. Wizerunek pokoju ocieplić można przez zastosowanie wygodnych puf. Takie siedziska nie będą również zajmować zbyt wiele miejsca, dlatego dobrze będą się sprawdzać.

Każde dziecko chętnie bawi się na podłodze, dlatego trzeba przygotować wygodny dywan albo specjalna matę. To dodatek do całej aranżacji, który dodatkowo będzie chronił parkiet przed zniszczeniami. Nie zostanie pomalowany kredkami, nie będzie zabrudzony. Warto także ozdobić ściany np. przez zastosowanie efektownych naklejek, które ożywią pokój.

Karolina Zaniewska

Redakcja meble-momir.pl

Zobacz również