img

O czym należy pamiętać przy aranżacji pokoju niemowlęcego?

Jeśli oczekujemy na pojawienie się nowego członka rodziny powinniśmy zastanowić się jak urządzić dla niego idealny pokój. Musi być piękny, przytulny, bezpieczny i funkcjonalny. Na pierwszym miejscu postawić należy bezpieczeństwo. Dziecko, tam gdzie będzie stawiało pierwsze kroki musi mieć zapewnione doskonałe warunki, takie które będą mu przyjazne, nie będzie trzeba się obawiać, że dziecku może się coś stać.

Na pewno warto wybrać zaokrąglone krawędzie mebli, dzięki którym minimalizuje się skutki zderzenia z brzegami mebli. Dzieci chętnie otwierają wszelkie, szafki, komody, regały, sprawdzają co tam się znajduje. Dlatego powinniśmy postawić na prowadnice i zawiasy firmy BLUM objęte dożywotnią gwarancją, które zagwarantują delikatne zamykanie i dzięki temu palce dziecka będą bezpieczne. Każdy mebel powinien mieć także pasek zabezpieczający mocowany. Jeśli dobrze będzie przykręcony nie będzie obaw czy mebel się przewróci, nawet gdy dziecko będzie się po nim wspinać. Półki regałów powinny mieć specjalne stopery, które będą chronić przed wysunięciem.

Takim najważniejszym elementem pokoju dziecka będzie zawsze łóżeczko. To w nim dziecko spędzać będzie większość czasu w pierwszych miesiącach życia. Dlatego komfort i bezpieczeństwo będą bardzo ważne. Wybierając łóżeczko trzeba zwracać uwagę na szczegóły. Chodzi o to, by opieka nad dzieckiem była jak najwygodniejsza, w miarę możliwości ułatwiona.

Dobrą opcją będzie regulacja wysokości materaca, dzięki czemu wysokość dopasować można do wzrostu dziecka, by było bezpieczne, a jednocześnie opieka nad dzieckiem będzie dla rodziców łatwiejsza. Na pewno warto sprawdzać z jakich materiałów łóżeczko jest wykonane i czy były wykorzystywane farby. Jeśli tak to czy są to farby ekologiczne, antyalergiczne oraz bezwonne.

Meble dla niemowląt

Krawędzie łóżka powinny być zabezpieczone przez nałożenie silikonowych nakładek, które będą ważne w okresie ząbkowania. Bezpieczeństwo łóżeczka powinno być również potwierdzone przez specjalny certyfikat, co będzie dawało nam podwójną pewność. Nie dość, że rozwiązania są bezpieczne to dodatkowo jest to również potwierdzone przez stosowną instytucję.

Łóżeczko może służyć maluchowi nawet, gdy już pójdzie do przedszkola, ponieważ można je zamienić w wygodny tapczanik, który z jednej strony jest dodatkowo zabezpieczony specjalną zastawką. Jeśli będziemy mieli również opcję z szufladą będzie okazja do tego, by uzyskać dodatkowe miejsce do przechowywania a wiadomo, że z czasem tych różnych rzeczy będzie rzeczywiście bardzo wiele. Do łóżeczka dobrać należy również bardzo dobry jakościowo materac. Dobrze dobrany będzie gwarantował nam odpowiedni komforty, zdrowy i regenerujący sen. Dobrze dobrany materac sprawi, że dziecko będzie się w łóżku czuło komfortowo. Do łóżeczka warto dopasować przewijak, który będzie miał specjalne nóżki, które sprawia, że będzie można wygodnie położyć go na łóżeczku i dzięki temu nie będzie się przesuwał. Praktyczny przewijak zdecydowanie ułatwiać będzie pielęgnacje dziecka.

A gdy już dziecku zapewni się najwyższe bezpieczeństwo oraz komfort można zastanowić się jakie opcje kolorystyczne wybrać. Dla dziecka na pewno dobra opcją będą pastelowe delikatne kolory, które sprawią, że pokój nie będzie nadmiernie pobudzał dziecka a jednocześnie będzie przyjazny, radosny.

Magdalena Chojnacka

Redakcja meble-momir.pl

Zobacz również