img

Tapety dla dzieci: jak wybrać tapetę do pokoju dziecięcego? Porady

Tapety dla dzieci sprawiają, że aranżacja pokoju nabierać będzie charakteru, przytulności, niekiedy będzie miała wymiar baśniowy. Ważne będzie wybranie tapety bezpiecznej, dopasowanej do wieku i zainteresowań dziecka. Warto się dowiedzieć jak można to zrobić. Tapeta do pokoju dziecka to jeden z najważniejszych elementów wystroju wnętrza.

Trudno będzie wybrać ten jeden doskonały model, który będzie się u nas dobrze sprawdzał, ponieważ oferta jest mocno zróżnicowana i każdy może szukać dla siebie rzeczywiście idealnego rozwiązania. Na pewno to co ważne to dopasowanie tapety do gustu i oczekiwań dziecka. To zawsze najważniejsza kwestia, na którą musimy zwracać uwagę. Jest to ważny akcent wystroju pokoju dziecka, dlatego warto ten potencjał jak najlepiej wykorzystać. Tapety dziecięce wpływają na wyobraźnię dziecka, ale również maja istotne znaczenie, ponieważ chronią ściany przed zabrudzeniami.

Tapety dla dzieci na kilku ścianach lub jednej

Tapety można będzie położyć na wszystkich ścianach albo tylko na jednej. Jeśli decydujemy się na dekorowanie wszystkich ścian należy zwracać uwagę, by tapeta nie była przytłaczająca, zbyt wyrazista. Mocny wzór i kolor może sprawić, że pokój dziecka będzie wydawał się tak naprawdę meczący. Lepszym rozwiązaniem są tapety, które maja małe oraz delikatne wzory a także są nieco rozbielone, jeśli chodzi o kolory. Inaczej może to wyglądać, jeśli będziemy decydować się na tapetę tylko na jednej ścianie. Wtedy można zdecydować się na tapetę, która będzie nieco bardziej wyrazista. Wtedy mogą być to mocniejsze kolory, większe wzory. Wybierając tapetę do pokoju dziecka trzeba pamiętać, że powinna być to tapeta zmywalna, ponieważ aktywne maluchy mogą ją zabrudzić.

Tapety ścienne dla dzieci

Kolor tapety do pokoju dziecięcego a inne elementy wystroju

Pokoje dziecka warto urządzać w żywych i jasnych barwach, które będą zapewniać stymulację a także dobry nastrój dla mieszkańców. Wybór koloru tapety do pokoju uzależniony będzie od tego jaki jest cały wystrój wnętrza. Jeśli mamy różnokolorowe meble wybrać trzeba tapetę, która będzie nieco delikatniejsza jeśli chodzi o kolory. Intensywne mogą być wyłącznie tapety w momencie, gdy mamy pozostałe elementy w spokojnych kolorach.

Na rynku jest bardzo wiele różnych tapet do pokoju dziecka. Kolory, wzory są mocno zróżnicowane i możliwości aranżacyjne będą rzeczywiście ogromne. Dziewczynki mogą wybrać tapety z księżniczkami, motylkami, kwiatowe wzory. Tapety dla chłopca to raczej motywy samochodowe, sportowe, widoki z kosmosu albo zwierzaki. Oczywiście ostatecznie wszystko będzie uzależnione od upodobań dziecka, kreatywności rodziców.

Pokój chłopca i dziewczynki: tapety dla dzieci dwa w jednym

Pokój dziecięcy, w którym będzie mieszkać i chłopiec i dziewczynka najlepiej dzielić na dwie połowy i postarać się o odrębną aranżację. Kolorystyka powinna być w miarę możliwości spójna, ale dość wyraźnie powinna dzielić wnętrze na dwie części, ponieważ dzięki temu strefy dla obu mieszkańców będą wyraźne i zarówno chłopiec jak i dziewczynka będą zadowoleni z wnętrza pokoju.

Mariusz Stolarski

Redakcja meble-momir.pl

Zobacz również